PACSCo Limited (AIM:PACS)
0.3500
0.00 (0.00%)
At close: Apr 2, 2026
PACSCo Market Cap
PACSCo has a market cap or net worth of 251.4 thousand as of April 2, 2026. Its market cap has decreased by -60.67% in one year.
Market Cap
251.40K
Enterprise Value
11.01M
Revenue
n/a
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
0.35
Market Cap Chart
Since June 17, 2005, PACSCo's market cap has decreased from 372.00M to 251.40K, a decrease of -99.93%. That is a compound annual growth rate of -29.59%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| Apr 2, 2026 | 251.40K | -60.67% |
| Dec 31, 2024 | 639.28K | 18.67% |
| Dec 29, 2023 | 538.72K | -26.91% |
| Dec 30, 2022 | 737.05K | -36.97% |
| Dec 31, 2021 | 1.17M | -8.25% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Zenova Group | 761.53K |
| Distil | 711.83K |
| Focus Xplore | 647.38K |
| ADM Energy | 638.99K |
| Aferian | 611.67K |
| PipeHawk | 581.01K |
| Ethernity Networks | 499.39K |
| Trellus Health | 478.87K |