Energy B Plc (AQU:NRGB)
6.50
0.00 (0.00%)
At close: May 19, 2026
Energy B Market Cap
Energy B has a market cap or net worth of 347.48 thousand as of May 19, 2026. Its market cap has decreased by -60.50% in one year.
Market Cap
347.48K
Enterprise Value
517.48K
Revenue
n/a
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
6.50
Market Cap Chart
Since December 1, 2021, Energy B's market cap has decreased from 3.13M to 347.48K, a decrease of -88.89%. That is a compound annual growth rate of -38.87%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 19, 2026 | 347.48K | -48.21% |
| Dec 31, 2025 | 670.89K | -23.74% |
| Dec 31, 2024 | 879.75K | -64.91% |
| Dec 29, 2023 | 2.51M | 13.80% |
| Dec 30, 2022 | 2.20M | -27.88% |
| Dec 31, 2021 | 3.05M | -2.38% |
| Dec 1, 2021 | 3.13M | - |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| TSP Advanced Technologies | 842.85K |
| Visum Technologies | 830.92K |
| VSA Capital Group | 731.01K |
| Globe Capital | 703.78K |
| Ubuntu Mining and Metals | 692.02K |
| DXS International | 640.22K |
| Shortwave Life Sciences | 573.47K |
| Gledhow Investments | 440.26K |