Anson Resources Limited (ASX:ASN)
0.0570
0.00 (0.00%)
May 27, 2026, 4:10 PM AEST
Anson Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
92.31M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mitchell Services | 199.80M |
| Element 25 | 1.88M |
| Sunshine Metals | 650.37K |
| Cauldron Energy | 499.03K |
| Dreadnought Resources | 270.15K |
| Argosy Minerals | 179.48K |
| Bellavista Resources | 162.66K |
| Aldoro Resources | 40.98K |
Anson Resources News
- 2 months ago - Anson Resources Quarterly report: H1 2026 - Filings
- 4 months ago - Anson Resources Earnings release: Q2 2026 - Filings
- 6 months ago - Anson Resources Transcript: AGM 2025 - Transcripts
- 6 months ago - Anson Resources Slides: FY 2025 - Filings
- 8 months ago - Anson Resources Annual report: H2 2025 - Filings
- 10 months ago - Anson Resources Earnings release: Q4 2025 - Filings