Australis Oil & Gas Limited (ASX:ATS)
0.0170
+0.0010 (6.25%)
May 26, 2026, 4:10 PM AEST
Australis Oil & Gas Revenue
In the year 2025, Australis Oil & Gas had annual revenue of $13.39M USD, down -27.46%. Australis Oil & Gas had revenue of $5.67M in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -36.38%.
Revenue
$13.39M
Revenue Growth
-27.46%
P/S Ratio
1.18
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
23.64M AUD
Revenue Chart
* This company reports financials in USD.
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 13.39M | -5.07M | -27.46% |
| Dec 31, 2024 | 18.45M | -1.20M | -6.10% |
| Dec 31, 2023 | 19.65M | -7.13M | -26.61% |
| Dec 31, 2022 | 26.78M | 5.09M | 23.48% |
| Dec 31, 2021 | 21.69M | -3.71M | -14.61% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Otto Energy | 21.17M |
| ADX Energy | 10.79M |
| Bass Oil | 7.27M |
| Pure One Corporation | 3.26M |
| High Peak Royalties | 926.05K |
| Fitzroy River Corporation | 557.82K |
| Macallum New Energy | 191.62K |
| Blue Energy | -39.00K |
Australis Oil & Gas News
- 21 days ago - Australis Oil & Gas Slides: FY 2025 - Filings
- 4 weeks ago - Australis Oil & Gas Earnings release: Q1 2026 - Filings
- 3 months ago - Australis Oil & Gas Annual report: H2 2025 - Filings
- 5 months ago - Australis Oil & Gas Transcript: Investor Update - Transcripts
- 5 months ago - Australis Oil & Gas Slides: Investor Update - Filings
- 9 months ago - Australis Oil & Gas Quarterly report: H1 2025 - Filings
- 1 year ago - Australis Oil & Gas Slides: Investor Presentation - Filings
- 1 year ago - Australis Oil & Gas Slides: FY 2025 - Filings