Australia United Mining Limited (ASX:AYM)
0.0010
0.00 (0.00%)
May 28, 2026, 9:59 AM AEST
Australia United Mining Revenue
Australia United Mining had revenue of 32.52K AUD in the half year ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 29.41K, up 80.88% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Australia United Mining had annual revenue of 13.14K.
Revenue (ttm)
29.41K
Revenue Growth
+80.88%
P/S Ratio
62.66
Revenue / Employee
29.41K
Employees
1
Market Cap
1.84M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 13.14K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 85.38K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 1.25M | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| NewPeak Metals | 10.99M |
| Riedel Resources | 170.58K |
| West Cobar Metals | 162.59K |
| Ragusa Minerals | 1.33K |
| Ozz Resources | 1.03K |
| Resource Base | 774.00 |
| Nex Metals Explorations | -5.00K |