Black Rock Mining Limited (ASX:BKT)
0.0140
-0.0010 (-6.67%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Black Rock Mining Revenue
Black Rock Mining had revenue of 4.30K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, down -65.04% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Black Rock Mining had annual revenue of 12.47K with 202.69% growth.
Revenue (ttm)
4.30K
Revenue Growth
-65.04%
P/S Ratio
6,997.47
Revenue / Employee
2.15K
Employees
2
Market Cap
30.07M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 12.47K | 8.35K | 202.69% |
| Jun 30, 2024 | 4.12K | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Galileo Mining | 930.68K |
| Everest Metals Corporation | 879.86K |
| Alliance Nickel | 426.23K |
| S2 Resources | 137.19K |
| Kali Metals | 116.73K |
| Mont Royal Resources | 36.70K |
| Agrimin | 18.66K |
| Cassius Mining | 1.42K |