Beetaloo Energy Australia Limited (ASX:BTL)
0.3000
0.00 (0.00%)
Apr 27, 2026, 4:10 PM AEST
Beetaloo Energy Australia Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
39
Market Cap
445.46M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | - | - | - |
| Dec 31, 2024 | - | - | - |
| Dec 31, 2023 | -2.91K | -13.73M | - |
| Dec 31, 2022 | 13.72M | 5.22M | 61.39% |
| Dec 31, 2021 | 8.50M | 2.04M | 31.53% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Karoon Energy | 942.40M |
| Amplitude Energy | 275.83M |
| Horizon Oil | 141.06M |
| Strike Energy | 72.91M |
| Omega Oil & Gas | 597.63K |
| Finder Energy Holdings | 232.77K |
| Invictus Energy | 98.71K |
| Comet Ridge | -2.24M |