Cazaly Resources Limited (ASX:CAZ)
0.0220
-0.0020 (-8.33%)
Apr 2, 2026, 3:01 PM AEST
Cazaly Resources Revenue
Cazaly Resources had revenue of 109.06K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -14.31%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 238.69K, down -27.20% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Cazaly Resources had annual revenue of 287.31K, down -3.42%.
Revenue (ttm)
238.69K
Revenue Growth
-27.20%
P/S Ratio
54.29
Revenue / Employee
47.74K
Employees
5
Market Cap
12.96M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 287.31K | -10.16K | -3.42% |
| Jun 30, 2024 | 297.47K | -11.49K | -3.72% |
| Jun 30, 2023 | 308.96K | 88.14K | 39.91% |
| Jun 30, 2022 | 220.82K | 5.11K | 2.37% |
| Jun 30, 2021 | 215.71K | -96.10K | -30.82% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Ragnar Metals | 6.25M |
| Infini Resources | 2.55M |
| Buxton Resources | 1.26M |
| Mandrake Resources | 664.42K |
| Redivium | 477.74K |
| Great Western Exploration | 203.48K |
| Evion Group NL | 149.89K |
| Lithium Universe | 14.24K |