Cokal Limited (ASX:CKA)
0.0660
+0.0040 (6.45%)
Apr 28, 2026, 3:16 PM AEST
Cokal Revenue
Cokal had revenue of $2.24M USD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -10.97%. This brings the company's revenue in the last twelve months to $3.53M, up 7.67% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Cokal had annual revenue of $3.38M, down -8.44%.
Revenue (ttm)
$3.53M
Revenue Growth
+7.67%
P/S Ratio
12.65
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
66.89M AUD
Revenue Chart
* This company reports financials in USD.
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 3.38M | -311.91K | -8.44% |
| Jun 30, 2024 | 3.70M | 3.68M | 22,475.23% |
| Jun 30, 2023 | 16.37K | -10.98K | -40.14% |
| Jun 30, 2022 | 27.35K | 23.96K | 705.83% |
| Jun 30, 2021 | 3.39K | -9.34M | -99.96% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| BHP Group | 80.94B |
| Fortescue | 24.50B |
| Northern Star Resources | 6.96B |
| Evolution Mining | 5.11B |
| Ionic Rare Earths | 1.62M |
| Locksley Resources | 57.37K |
| Jindalee Lithium | 32.08K |
| Sentinel Metals | 30.13K |