Cullen Resources Limited (ASX:CUL)
0.0080
0.00 (0.00%)
Apr 2, 2026, 3:36 PM AEST
Cullen Resources Revenue
Cullen Resources had revenue of 1.50M AUD in the half year ending December 31, 2025, with 1,211.56% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 1.66M, up 29,997.37% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Cullen Resources had annual revenue of 157.76K with 31.61% growth.
Revenue (ttm)
1.66M
Revenue Growth
+29,997.37%
P/S Ratio
3.35
Revenue / Employee
1.66M
Employees
1
Market Cap
5.55M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 157.76K | 37.89K | 31.61% |
| Jun 30, 2024 | 119.88K | 35.28K | 41.70% |
| Jun 30, 2023 | 84.60K | 28.94K | 52.00% |
| Jun 30, 2022 | 55.66K | -13.85K | -19.93% |
| Jun 30, 2021 | 69.50K | -9.05K | -11.52% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Bubalus Resources | 89.14K |
| Clara Resources Australia | 84.53K |
| Helix Resources | 35.95K |
| Pinnacle Minerals | 24.42K |
| Rokeby Resources | 11.37K |
| Sultan Resources | 3.29K |
| Miramar Resources | 649.00 |
| ActivEX | -4.15K |