Caravel Minerals Limited (ASX:CVV)
0.3100
-0.0150 (-4.62%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Caravel Minerals Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
173.22M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Hillgrove Resources | 167.62M |
| Cyprium Metals | 9.80M |
| Austral Resources Australia | 5.64M |
| True North Copper | 665.00K |
| GreenX Metals | 272.35K |
| QMines | 82.41K |
| Culpeo Minerals | 6.20K |
| Solara Minerals | -28.28K |