E79 Gold Mines Limited (ASX:E79)
0.0280
-0.0010 (-3.45%)
May 27, 2026, 3:50 PM AEST
E79 Gold Mines Revenue
E79 Gold Mines had revenue of 42.48K AUD in the half year ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 142.48K, up 1,202.53% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, E79 Gold Mines had annual revenue of 100.00K with 814.16% growth.
Revenue (ttm)
142.48K
Revenue Growth
+1,202.53%
P/S Ratio
69.48
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
9.90M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 100.00K | 89.06K | 814.16% |
| Jun 30, 2024 | 10.94K | 3.76K | 52.31% |
| Jun 30, 2023 | 7.18K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 5.44K | 844.00 | 18.36% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Bulletin Resources | 532.78K |
| Peregrine Gold | 318.96K |
| Alchemy Resources | 103.68K |
| Norwest Minerals | 48.89K |
| Star Minerals | 12.47K |
| Nelson Resources | 10.96K |
| Aureka | 8.63K |
| Metal Bank | 4.62K |