Elementos Limited (ASX:ELT)
0.4400
+0.0350 (8.64%)
May 12, 2026, 3:47 PM AEST
Elementos Revenue
Elementos had revenue of 10.00K AUD in the half year ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 45.41K, down -35.13% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Elementos had annual revenue of 105.41K.
Revenue (ttm)
45.41K
Revenue Growth
-35.13%
P/S Ratio
3,871.98
Revenue / Employee
3.49K
Employees
13
Market Cap
175.83M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 105.41K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 50.00K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| OM Holdings | 953.95M |
| 6K Additive | 26.50M |
| Ardea Resources | 3.98M |
| Zeotech | 1.24M |
| Cygnus Metals | 592.40K |
| Energy Transition Minerals | 587.00K |
| Encounter Resources | 74.15K |
| Marmota | 32.61K |