eMetals Limited (ASX:EMT)
0.0070
0.00 (0.00%)
May 14, 2026, 2:15 PM AEST
eMetals Revenue
eMetals had revenue of -362.00 AUD in the twelve months ending December 31, 2025.
Revenue (ttm)
-362.00
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
-16,436.46
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
5.95M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 7.93K | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Clara Resources Australia | 84.53K |
| Western Yilgarn NL | 49.23K |
| Accelerate Resources | 17.79K |
| Oakajee Corporation | 8.25K |
| McLaren Minerals | 7.95K |
| Sultan Resources | 3.29K |
| Renegade Exploration | 719.00 |
| Magnetite Mines | 301.00 |
eMetals News
- 9 months ago - When US prison healthcare companies went bust, victims’ families kept fighting - The Guardian