Mandrake Resources Limited (ASX:MAN)
0.0210
-0.0010 (-4.55%)
Apr 2, 2026, 1:48 PM AEST
Mandrake Resources Revenue
Mandrake Resources had revenue of 664.42K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, down -9.80% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Mandrake Resources had annual revenue of 664.42K, down -9.80%.
Revenue
664.42K
Revenue Growth
-9.80%
P/S Ratio
19.83
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
13.17M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 664.42K | -72.17K | -9.80% |
| Jun 30, 2024 | 736.58K | 334.57K | 83.22% |
| Jun 30, 2023 | 402.02K | 378.34K | 1,597.78% |
| Jun 30, 2022 | 23.68K | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Magontec | 64.12M |
| Ragnar Metals | 6.25M |
| Infini Resources | 2.55M |
| Critical Minerals Group | 554.16K |
| Redivium | 477.74K |
| Battery Age Minerals | 448.00K |
| Evion Group NL | 149.89K |
| Lithium Universe | 18.60K |