New Age Exploration Limited (ASX:NAE)
0.0020
-0.0010 (-33.33%)
Apr 2, 2026, 3:51 PM AEST
New Age Exploration Revenue
New Age Exploration had revenue of 16.97K AUD in the half year ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 17.34K. In the fiscal year ending June 30, 2025, New Age Exploration had annual revenue of 362.00.
Revenue (ttm)
17.34K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
617.95
Revenue / Employee
866.80
Employees
20
Market Cap
10.71M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 362.00 | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Strike Resources | 12.95M |
| Olympio Metals | 495.96K |
| NGX Limited | 26.80K |
| Renegade Exploration | 719.00 |
| TalonX Resources | 150.00 |
| MRG Metals | -3.36K |
| Enova Mining | -13.00K |
| Premier1 Lithium | -454.00K |