MFS Intercorp Limited (BOM:513721)
17.21
-0.08 (-0.46%)
At close: May 11, 2026
MFS Intercorp Revenue
In the fiscal year ending March 31, 2026, MFS Intercorp had annual revenue of 3.91M INR with 33.23% growth. MFS Intercorp had revenue of 2.56M in the quarter ending March 31, 2026, with 242.30% growth.
Revenue
3.91M
Revenue Growth
+33.23%
P/S Ratio
19.02
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
74.43M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Mar 31, 2026 | 3.91M | 976.00K | 33.23% |
| Mar 31, 2025 | 2.94M | - | - |
| Mar 31, 2024 | - | - | - |
| Mar 31, 2023 | 22.22M | -84.72M | -79.22% |
| Mar 31, 2022 | 106.94M | - | - |
| Mar 31, 2021 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Eureka Industries | 1.40B |
| Eastcoast Steel | 32.74M |
| Shah Foods | 22.96M |
| IGC Industries | 19.85M |
| Modella Woollens | 688.00K |
| Super Bakers (India) | 177.00K |
| RCC Cements | 17.12K |