City Online Services Limited (BOM:538674)
6.93
-0.07 (-1.00%)
At close: May 18, 2026
City Online Services Revenue
City Online Services had revenue of 18.97M INR in the quarter ending December 31, 2025, a decrease of -2.05%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 73.89M, down -9.44% year-over-year. In the fiscal year ending March 31, 2025, City Online Services had annual revenue of 75.08M, down -26.77%.
Revenue (ttm)
73.89M
Revenue Growth
-9.44%
P/S Ratio
0.48
Revenue / Employee
2.64M
Employees
28
Market Cap
35.79M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Mar 31, 2025 | 75.08M | -27.45M | -26.77% |
| Mar 31, 2024 | 102.53M | -1.34M | -1.29% |
| Mar 31, 2023 | 103.87M | 12.12M | 13.21% |
| Mar 31, 2022 | 91.75M | 8.23M | 9.85% |
| Mar 31, 2021 | 83.53M | -31.73M | -27.53% |
| Mar 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Mar 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| SBL Infratech | 238.55M |
| Unishire Urban Infra | 225.37M |
| Pagaria Energy | 2.25M |
| Vaishno Cement Company | 1.80M |
| G-Tech Info-Training | 772.00K |
| Unitech International | 107.00K |
| Athena Constructions | 47.00K |
| Encode Packaging India | 27.62K |