Adaptogenics Health Corp. (CSE:ADPT)
0.0300
0.00 (0.00%)
At close: May 14, 2026
Adaptogenics Health Market Cap
Adaptogenics Health has a market cap or net worth of CAD 491.93 thousand as of May 22, 2026. Its market cap has decreased by -60.00% in one year.
Market Cap
491.93K
Enterprise Value
n/a
Revenue
n/a
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
0.03
Market Cap Chart
Since January 10, 2023, Adaptogenics Health's market cap has decreased from 1.48M to 491.93K, a decrease of -66.67%. That is a compound annual growth rate of -28.01%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 14, 2026 | 491.93K | - |
| Dec 17, 2025 | 491.93K | -14.29% |
| Dec 31, 2024 | 573.92K | -12.50% |
| Dec 29, 2023 | 655.91K | -55.56% |
| Jan 10, 2023 | 1.48M | - |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Refined Energy | 20.12M |
| FLUENT | 17.62M |
| LIR Life Sciences | 15.05M |
| Promino Nutritional Sciences | 10.71M |
| Grey Matters Health | 2.17M |
| Aequus Pharmaceuticals | 663.17K |
| Nirvana Life Sciences | 229.23K |
| Digicann Ventures | 120.28K |