PreveCeutical Medical Inc. (CSE:PREV)
0.0200
0.00 (0.00%)
May 21, 2026, 11:43 AM EST
PreveCeutical Medical Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
11.96M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | - | - | - |
| Dec 31, 2024 | - | - | - |
| Dec 31, 2023 | - | - | - |
| Dec 31, 2022 | - | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| COSCIENS Biopharma | 11.17M |
| Innovotech | 4.02M |
| Rapid Dose Therapeutics | 2.78M |
| Glow Lifetech | 2.05M |
| Pharmala Biotech Holdings | 889.57K |
| Kane Biotech | 427.87K |
| Britannia Life Sciences | 157.68K |
PreveCeutical Medical News
- 2 days ago - PreveCeutical Announces Extension of Non-Brokered Private Placement - Newsfile Corp
- 9 days ago - PreveCeutical Closes Initial Tranche of Non-Brokered Private Placement - Newsfile Corp
- 4 weeks ago - PreveCeutical Announces Non-Brokered Private Placement - Newsfile Corp
- 7 weeks ago - PreveCeutical Adopts Semi-Annual Financial Reporting - Newsfile Corp
- 7 weeks ago - PreveCeutical Medical Inc. Appoints Raj S. Pruthi, MD, MHA, FACS, as Director - Newsfile Corp
- 2 months ago - BioGene Therapeutics Inc. Appoints Raj S. Pruthi, MD, MHA, FACS, as Director - Newsfile Corp
- 3 months ago - PreveCeutical Announces Canadian Patent Office Allowance of Innovative Pain Therapy Technology - Newsfile Corp
- 3 months ago - PreveCeutical Announces Filing of Patent for Delivery of CNS-Active Agents - Newsfile Corp