IGP Advantag AG (DUSE:A62)
0.0060
0.00 (0.00%)
At close: Apr 29, 2026
IGP Advantag AG Market Cap
IGP Advantag AG has a market cap or net worth of €166.4 thousand as of April 30, 2026. Its market cap has increased by 200.00% in one year.
Market Cap
166.40K
Enterprise Value
n/a
Revenue
60.96M
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.01
Market Cap Chart
Since September 2, 2013, IGP Advantag AG's market cap has decreased from 2.25M to 166.40K, a decrease of -92.60%. That is a compound annual growth rate of -18.59%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| Apr 29, 2026 | 166.40K | 71.43% |
| Dec 30, 2025 | 97.07K | 133.33% |
| Dec 30, 2024 | 41.60K | -99.93% |
| Dec 23, 2021 | 61.01M | 12.57% |
| Dec 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 27, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Cannabis.de Media AG | 1.45M |
| Calvert International AG | 1.26M |
| Arcandor AG | 1.23M |
| UPAC SE | 750.00K |
| Cogia AG | 602.00K |
| SCHNIGGE Capital Markets SE | 520.47K |
| fox e-mobility AG | 498.37K |
| Strategie Kapital AG | 466.20K |