IntegraGen SA (EPA:ALINT)
0.2590
-0.1020 (-28.25%)
May 14, 2026, 5:35 PM CET
IntegraGen Revenue
In the year 2025, IntegraGen had annual revenue of 5.33M EUR, down -38.67%. IntegraGen had revenue of 2.75M in the half year ending June 30, 2025, a decrease of -55.08%.
Revenue
5.33M
Revenue Growth
-38.67%
P/S Ratio
0.47
Revenue / Employee
135.70K
Employees
40
Market Cap
2.38M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 5.33M | -3.36M | -38.67% |
| Dec 31, 2024 | 8.70M | -3.91M | -30.99% |
| Dec 31, 2023 | 12.60M | -603.74K | -4.57% |
| Dec 31, 2022 | 13.21M | 1.88M | 16.63% |
| Dec 31, 2021 | 11.32M | 2.32M | 25.82% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Poxel | 7.66M |
| Advicenne | 7.28M |
| Aelis Farma | 2.33M |
| Plant Advanced Technologies | 2.22M |
| Oncodesign Precision Medicine Société anonyme | 1.81M |
| Aton | 656.93K |
| GenSight Biologics | 652.00K |
| TME Pharma | 27.00K |