Erlebnis Akademie AG (FRA:EAD)
3.860
-0.020 (-0.52%)
At close: Apr 30, 2026
Erlebnis Akademie AG Revenue
Erlebnis Akademie AG had revenue of 4.63M EUR in the quarter ending June 30, 2025, a decrease of -0.92%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 24.95M, up 3.07% year-over-year. In the year 2024, Erlebnis Akademie AG had annual revenue of 25.20M with 5.36% growth.
Revenue (ttm)
24.95M
Revenue Growth
+3.07%
P/S Ratio
0.39
Revenue / Employee
107.08K
Employees
233
Market Cap
9.75M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2024 | 25.20M | 1.28M | 5.36% |
| Dec 31, 2023 | 23.91M | 1.31M | 5.82% |
| Dec 31, 2022 | 22.60M | 7.79M | 52.60% |
| Dec 31, 2021 | 14.81M | -373.16K | -2.46% |
| Dec 31, 2020 | 15.18M | -1.56M | -9.29% |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2015 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| MedNation AG | 49.96M |
| Park & Bellheimer AG | 25.32M |
| TMM Real Estate Development | 22.48M |
| Your Family Entertainment AG | 2.62M |
| DCI Database for Commerce and Industry AG | 1.09M |
| LIBERO Football Finance AG | 71.46K |
| Lampetia AG | 20.41K |
| Rostra AG | 5.67K |