Joh. Friedrich Behrens AG (HAM:JFB)
0.0120
0.00 (0.00%)
At close: May 20, 2026
Joh. Friedrich Behrens AG Market Cap
Joh. Friedrich Behrens AG has a market cap or net worth of €33.6 thousand as of May 21, 2026. Its market cap has decreased by -71.43% in one year.
Market Cap
33.60K
Enterprise Value
n/a
Revenue
111.81M
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
€0.01
Market Cap Chart
Since March 26, 1999, Joh. Friedrich Behrens AG's market cap has decreased from 5.50M to 33.60K, a decrease of -99.39%. That is a compound annual growth rate of -17.11%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 20, 2026 | 33.60K | -88.00% |
| Dec 30, 2025 | 280.00K | 9,900.00% |
| Dec 30, 2024 | 2.80K | -99.98% |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Trade & Value AG | 448.69K |
| Ripag AG | 248.53K |
| Endor AG | 185.97K |
| Global PVQ SE | 176.34K |
| Baumot Group AG | 110.90K |
| autowerkstatt group | 84.00K |
| HYDROTEC Gesellschaft für Wassertechnik Aktiengesellschaft | 59.29K |
| Clean Logistics SE | 59.28K |