Botswana Minerals plc (AIM:BMIN)
0.2450
0.00 (0.00%)
At close: May 29, 2026
Botswana Minerals Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
5
Market Cap
4.06M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | 23.61K | 8.38K | 54.99% |
| Jun 30, 2023 | 15.23K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Silver Bullet Data Services Group | 9.82M |
| Dillistone Group | 4.20M |
| Fletcher King | 3.87M |
| Beacon Energy | 1.05M |
| Tiger Alpha | 232.99K |
| Ascent Resources | 77.00K |
| Blue Star Capital | -346.93K |
| Jarvis Securities | -4.66M |