Reabold Resources Plc (AIM:RBD)
91.13
-1.37 (-1.48%)
May 26, 2026, 3:46 PM GMT
Reabold Resources Revenue
Revenue
n/a
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
4
Market Cap
13.41M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2024 | - | - | - |
| Dec 31, 2023 | - | - | - |
| Dec 31, 2022 | 560.00K | -600.00K | -51.72% |
| Dec 31, 2021 | 1.16M | 125.00K | 12.08% |
| Dec 31, 2020 | 1.04M | -417.00K | -28.72% |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2015 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Angus Energy | 18.01M |
| Block Energy | 5.27M |
| Cadogan Energy Solutions | 4.30M |
| Europa Oil & Gas (Holdings) | 2.88M |
| Quantum Helium | 377.59K |
| Sound Energy | 295.00K |
| Pennpetro Energy | 23.27K |
Reabold Resources News
- 5 weeks ago - UK gas-investment firm weighs bitcoin mining, draws criticism - CoinDesk
- 7 months ago - Reabold Resources Slides: Corporate presentation - Filings
- 7 months ago - Reabold Resources Slides: Corporate presentation - Filings
- 8 months ago - Reabold Resources Narrows Loss In H1 Of 2025 - Nasdaq
- 8 months ago - Reabold Resources Quarterly report: H1 2025 - Filings
- 8 months ago - Reabold Resources Quarterly report: H1 2025 - Filings
- 1 year ago - AIM Market Roundup: Helium One, Reabold Resources, Atlantic Lithium - The Armchair Trader
- 1 year ago - Reabold Resources Annual report: H2 2024 - Filings