DXS International PLC (AQU:DXSP)
1.150
0.00 (0.00%)
At close: May 19, 2026
DXS International Market Cap
DXS International has a market cap or net worth of 736.25 thousand as of May 19, 2026. Its market cap has decreased by -48.89% in one year.
Market Cap
736.25K
Enterprise Value
575.85K
Revenue
3.42M
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
1.15
Market Cap Chart
Since June 29, 2009, DXS International's market cap has decreased from 5.34M to 736.25K, a decrease of -86.22%. That is a compound annual growth rate of -11.07%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| May 19, 2026 | 736.25K | -8.00% |
| Dec 31, 2025 | 800.28K | -28.57% |
| Dec 31, 2024 | 1.12M | 10.56% |
| Dec 29, 2023 | 1.01M | -58.00% |
| Dec 30, 2022 | 2.41M | -64.29% |
| Dec 31, 2021 | 6.76M | 93.10% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 29, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Ormonde Mining | 1.19M |
| S-Ventures | 1.06M |
| Mollyroe | 1.01M |
| Supernova Digital Assets | 905.77K |
| Nyce International | 904.68K |
| TSP Advanced Technologies | 842.85K |
| Visum Technologies | 830.92K |
| VSA Capital Group | 731.01K |