ProBiotix Health Plc (AQU:PBX)
8.00
+0.38 (4.92%)
At close: Apr 27, 2026
ProBiotix Health Revenue
In the year 2025, ProBiotix Health had annual revenue of 2.73M GBP with 45.09% growth. ProBiotix Health had revenue of 1.39M in the half year ending December 31, 2025, with 23.82% growth.
Revenue
2.73M
Revenue Growth
+45.09%
P/S Ratio
4.63
Revenue / Employee
227.67K
Employees
12
Market Cap
12.65M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 2.73M | 849.00K | 45.09% |
| Dec 31, 2024 | 1.88M | 210.00K | 12.55% |
| Dec 31, 2023 | 1.67M | 551.62K | 49.19% |
| Dec 31, 2022 | 1.12M | 21.25K | 1.93% |
| Dec 31, 2021 | 1.10M | 279.01K | 33.98% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Newbury Racecourse | 22.44M |
| Oberon Investments Group | 9.99M |
| Equipmake Holdings | 2.97M |
| Inqo Investments | 1.21M |
| Valereum | 19.27K |
| Coinsilium Group | 6.00K |
| Mendell Helium | -169.00K |