TSP Advanced Technologies Plc (AQU:TSP)
0.4500
0.00 (0.00%)
At close: Apr 27, 2026
TSP Advanced Technologies Market Cap
TSP Advanced Technologies has a market cap or net worth of 842.85 thousand as of April 28, 2026. Its market cap has decreased by -11.87% in one year.
Market Cap
842.85K
Enterprise Value
1.09M
Revenue
n/a
Ranking
n/a
PE Ratio
n/a
Stock Price
0.45
Market Cap Chart
Since August 24, 2020, TSP Advanced Technologies's market cap has decreased from 30.72M to 842.85K, a decrease of -97.26%. That is a compound annual growth rate of -46.92%.
Market Cap History
| Date | Market Cap | % Change |
|---|---|---|
| Apr 27, 2026 | 842.85K | -10.00% |
| Dec 31, 2025 | 936.50K | -41.72% |
| Dec 31, 2024 | 1.61M | 6.84% |
| Dec 29, 2023 | 1.50M | -59.39% |
| Dec 30, 2022 | 3.70M | -41.90% |
| Dec 31, 2021 | 6.37M | -41.91% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Aug 24, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Market Capitalization
Market capitalization, also called net worth, is the total value of all of a company's outstanding shares. It is calculated by multiplying the stock price by the number of shares outstanding.
Formula: Market Cap = Stock Price * Shares Outstanding
Full DefinitionRelated Stocks
| Company | Market Cap |
|---|---|
| Ormonde Mining | 1.27M |
| S-Ventures | 1.06M |
| Mollyroe | 1.01M |
| Supernova Digital Assets | 905.77K |
| Nyce International | 863.22K |
| Visum Technologies | 830.92K |
| VSA Capital Group | 731.01K |
| Globe Capital | 703.78K |