Specialized Trading & Investments Co. (ASE:SPTI)
1.330
0.00 (0.00%)
At close: May 6, 2026
40.00% (1Y)
| Market Cap | 997.50K -10.1% |
| Revenue (ttm) | 1.78M -0.4% |
| Net Income | 41.88K +141.7% |
| EPS | 0.06 +228.2% |
| Shares Out | 750.00K |
| PE Ratio | 23.39 |
| Forward PE | n/a |
| Dividend | 0.04 (3.01%) |
| Ex-Dividend Date | Apr 1, 2026 |
| Volume | 495 |
| Average Volume | 281 |
| Open | 1.300 |
| Previous Close | 1.330 |
| Day's Range | 1.300 - 1.330 |
| 52-Week Range | 0.950 - 1.710 |
| Beta | 0.39 |
| RSI | 42.62 |
| Earnings Date | Jul 29, 2026 |