Adavale Resources Limited (ASX:ADD)
0.0430
+0.0020 (4.88%)
Apr 2, 2026, 3:53 PM AEST
Adavale Resources Revenue
In the fiscal year ending June 30, 2025, Adavale Resources had annual revenue of 43.80K AUD, down -57.74%.
Revenue
43.80K
Revenue Growth
-57.74%
P/S Ratio
n/a
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
14.15M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 43.80K | -59.84K | -57.74% |
| Jun 30, 2024 | 103.64K | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 11.60K | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Elevate Uranium | 1.11M |
| Alligator Energy | 1.11M |
| Atomic Eagle | 244.95K |
| Energy Metals | 116.51K |
| Heavy Rare Earths | 89.74K |
| American Uranium | 3.46K |
| Zeus Resources | -5.05K |
| Basin Energy | -24.77K |