Australian Silica Quartz Group Ltd. (ASX:ASQ)
0.0290
+0.0030 (11.54%)
Apr 2, 2026, 1:43 PM AEST
ASX:ASQ Revenue
Australian Silica Quartz Group had revenue of 52.01K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, down -26.28% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Australian Silica Quartz Group had annual revenue of 52.01K, down -26.28%.
Revenue
52.01K
Revenue Growth
-26.28%
P/S Ratio
157.17
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
8.17M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 52.01K | -18.54K | -26.28% |
| Jun 30, 2024 | 70.54K | 2.77K | 4.09% |
| Jun 30, 2023 | 67.77K | -34.56K | -33.77% |
| Jun 30, 2022 | 102.33K | 25.78K | 33.67% |
| Jun 30, 2021 | 76.56K | -42.39K | -35.64% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Mantle Minerals | 110.14K |
| Clara Resources Australia | 84.53K |
| Kingsland Minerals | 26.21K |
| Recharge Metals | 16.58K |
| Enterprise Metals | 10.46K |
| Magnetite Mines | 301.00 |
| Golden Dragon Mining | -2.70K |
| Variscan Mines | -3.53K |