Kingsland Minerals Ltd (ASX:KNG)
0.0710
0.00 (0.00%)
May 12, 2026, 2:57 PM AEST
Kingsland Minerals Revenue
Kingsland Minerals had revenue of 11.84K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -62.37%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 26.21K, down -76.83% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Kingsland Minerals had annual revenue of 71.16K, down -18.94%.
Revenue (ttm)
26.21K
Revenue Growth
-76.83%
P/S Ratio
245.47
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
6.43M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 71.16K | -16.63K | -18.94% |
| Jun 30, 2024 | 87.79K | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Albion Resources | 1.64M |
| Austin Metals | 185.23K |
| Clara Resources Australia | 84.53K |
| Oakajee Corporation | 8.25K |
| Tempest Minerals | 6.33K |
| Conico | 1.08K |
| Miramar Resources | 649.00 |
| Magnetite Mines | 301.00 |