Auris Minerals Limited (ASX:AUR)
0.0250
0.00 (0.00%)
May 13, 2026, 3:55 PM AEST
Auris Minerals Revenue
Auris Minerals had revenue of 50.00K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -63.50%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 44.00K.
Revenue (ttm)
44.00K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
731.04
Revenue / Employee
1.33K
Employees
33
Market Cap
32.17M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Galileo Mining | 930.68K |
| Everest Metals Corporation | 879.86K |
| Yugo Metals | 372.84K |
| Legacy Minerals Holdings | 71.65K |
| Critical Resources | 24.35K |
| Agrimin | 18.66K |
| Patagonia Lithium | 13.44K |
| NICO Resources | -605.91K |