Battery Age Minerals Ltd (ASX:BM8)
0.0650
+0.0050 (8.33%)
Apr 2, 2026, 2:23 PM AEST
Battery Age Minerals Revenue
Battery Age Minerals had revenue of 448.00K AUD in the twelve months ending December 31, 2025. In the fiscal year ending June 30, 2025, Battery Age Minerals had annual revenue of 448.00K.
Revenue
448.00K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
32.13
Revenue / Employee
112.00K
Employees
4
Market Cap
14.39M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 448.00K | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 849.00 | -8.86K | -91.25% |
| Jun 30, 2022 | 9.71K | -5.91K | -37.82% |
| Jun 30, 2021 | 15.61K | 10.15K | 185.64% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Ragnar Metals | 6.25M |
| Mandrake Resources | 664.42K |
| Redivium | 477.74K |
| Eagle Mountain Mining | 291.50K |
| Great Western Exploration | 203.48K |
| New Frontier Minerals | 23.34K |
| New Age Exploration | 17.34K |