Conico Ltd (ASX:CNJ)
0.0090
+0.0010 (12.50%)
Apr 2, 2026, 12:02 PM AEST
Conico Revenue
Conico had revenue of 2.09K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -83.52%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 1.08K, down -95.40% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Conico had annual revenue of 2.48K, down -92.42%.
Revenue (ttm)
1.08K
Revenue Growth
-95.40%
P/S Ratio
5,428.20
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
5.87M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 2.48K | -30.21K | -92.42% |
| Jun 30, 2024 | 32.69K | -49.46K | -60.21% |
| Jun 30, 2023 | 82.15K | 80.65K | 5,387.64% |
| Jun 30, 2022 | 1.50K | 549.00 | 57.91% |
| Jun 30, 2021 | 948.00 | -21.81K | -95.83% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Albion Resources | 1.64M |
| Bubalus Resources | 89.14K |
| Western Yilgarn NL | 49.23K |
| Genesis Resources | 36.41K |
| Carbine Resources | 13.90K |
| Surefire Resources NL | 5.57K |
| Sultan Resources | 3.29K |
| ActivEX | -4.15K |