Culpeo Minerals Limited (ASX:CPO)
0.0110
-0.0020 (-15.38%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Culpeo Minerals Revenue
In the year 2025, Culpeo Minerals had annual revenue of 6.20K AUD with 15.61% growth. Culpeo Minerals had revenue of 6.20K in the half year ending December 31, 2025.
Revenue
6.20K
Revenue Growth
-16.21%
P/S Ratio
1,408.08
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
8.73M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 6.20K | 837.00 | 15.61% |
| Dec 31, 2024 | 5.36K | -2.04K | -27.52% |
| Jun 30, 2024 | 7.40K | 735.00 | 11.03% |
| Jun 30, 2023 | 6.66K | 3.95K | 145.56% |
| Jun 30, 2022 | 2.71K | 2.71K | 45,116.67% |
| Jun 30, 2021 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Hillgrove Resources | 167.62M |
| Cyprium Metals | 9.80M |
| Austral Resources Australia | 7.07M |
| True North Copper | 665.00K |
| Noronex | 608.80K |
| Caravel Minerals | 110.81K |
| QMines | 82.41K |
| Solara Minerals | -28.28K |
Culpeo Minerals News
- 2 years ago - Culpeo Minerals Exhibiting at Booth 3234, PDAC 2024 Convention in Toronto, March 3-6 - Newsfile Corp
- 3 years ago - Culpeo Minerals to Present at the Planet MicroCap Showcase: VEGAS 2023 on Wednesday, April 26, 2023 & 1x1 Meetings on Thursday, April 27, 2023 - Accesswire
- 3 years ago - Culpeo Minerals Announces Participation in Red Cloud's 2022 Fall Mining Showcase in Toronto - Newsfile Corp