Carbine Resources Limited (ASX:CRB)
0.0060
+0.0010 (20.00%)
Apr 2, 2026, 3:57 PM AEST
Carbine Resources Revenue
In the year 2025, Carbine Resources had annual revenue of 15.82K AUD, down -50.02%. Carbine Resources had revenue of 2.73K in the half year ending June 30, 2025, a decrease of -91.35%.
Revenue
15.82K
Revenue Growth
-50.02%
P/S Ratio
445.71
Revenue / Employee
3.96K
Employees
4
Market Cap
7.05M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 15.82K | -15.84K | -50.02% |
| Dec 31, 2024 | 31.66K | -27.80K | -46.76% |
| Dec 31, 2023 | 59.46K | 33.12K | 125.74% |
| Dec 31, 2022 | 26.34K | 14.67K | 125.71% |
| Dec 31, 2021 | 11.67K | 1.50K | 14.73% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Cullen Resources | 1.66M |
| Albion Resources | 1.64M |
| Bubalus Resources | 89.14K |
| Western Yilgarn NL | 49.23K |
| Oakajee Corporation | 8.25K |
| Surefire Resources NL | 5.57K |
| Sultan Resources | 3.29K |
| Conico | 1.08K |