Oakajee Corporation Limited (ASX:OKJ)
0.0680
0.00 (0.00%)
May 4, 2026, 3:49 PM AEST
Oakajee Corporation Revenue
Oakajee Corporation had revenue of 2.49K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -88.92%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 8.25K, down -67.72% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Oakajee Corporation had annual revenue of 16.02K, down -57.61%.
Revenue (ttm)
8.25K
Revenue Growth
-67.72%
P/S Ratio
753.37
Revenue / Employee
8.25K
Employees
1
Market Cap
6.22M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 16.02K | -21.77K | -57.61% |
| Jun 30, 2024 | 37.79K | 9.33K | 32.80% |
| Jun 30, 2023 | 28.45K | 26.83K | 1,654.25% |
| Jun 30, 2022 | 1.62K | -2.36K | -59.25% |
| Jun 30, 2021 | 3.98K | -109.85K | -96.50% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Albion Resources | 1.64M |
| Clara Resources Australia | 84.53K |
| Kingsland Minerals | 26.21K |
| Accelerate Resources | 17.79K |
| McLaren Minerals | 7.95K |
| Renegade Exploration | 719.00 |
| Miramar Resources | 649.00 |
| Magnetite Mines | 301.00 |