DGL Group Limited (ASX:DGL)
0.3350
0.00 (0.00%)
May 28, 2026, 9:59 AM AEST
DGL Group Revenue
DGL Group had revenue of 225.19M AUD in the half year ending December 31, 2025, with 3.79% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 467.57M, down -4.24% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, DGL Group had annual revenue of 481.50M with 3.30% growth.
Revenue (ttm)
467.57M
Revenue Growth
-4.24%
P/S Ratio
0.20
Revenue / Employee
519.53K
Employees
900
Market Cap
95.55M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 481.50M | 15.36M | 3.30% |
| Jun 30, 2024 | 466.14M | 141.00K | 0.03% |
| Jun 30, 2023 | 465.99M | 96.21M | 26.02% |
| Jun 30, 2022 | 369.79M | 215.31M | 139.38% |
| Jun 30, 2021 | 154.48M | 52.32M | 51.22% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2011 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2010 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| SciDev | 101.58M |
| Calix | 30.98M |
| Carbonxt Group | 17.35M |
| Alexium International Group | 5.13M |
| Sparc Technologies | 1.17M |
| Dotz Nano | 428.44K |
| Hydrocarbon Dynamics | 409.76K |
| AnteoTech | 405.76K |
DGL Group News
- 6 weeks ago - DGL Group Earnings Call Transcript: H1 2026 - Transcripts
- 6 weeks ago - DGL Group Quarterly report: H1 2026 - Filings
- 6 weeks ago - DGL Group Slides: H1 2026 - Filings
- 6 months ago - DGL Group Transcript: AGM 2025 - Transcripts
- 6 months ago - DGL Group Slides: FY 2025 - Filings
- 9 months ago - DGL Group Earnings Call Transcript: H2 2025 - Transcripts
- 9 months ago - DGL Group Annual report: H2 2025 - Filings
- 9 months ago - DGL Group Slides: H2 2025 - Filings