Eagle Mountain Mining Limited (ASX:EM2)
0.0090
+0.0005 (5.88%)
Apr 2, 2026, 4:10 PM AEST
Eagle Mountain Mining Revenue
Eagle Mountain Mining had revenue of 244.13K AUD in the half year ending December 31, 2025, with 594.10% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 291.50K, up 705.15% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Eagle Mountain Mining had annual revenue of 72.07K with 54.41% growth.
Revenue (ttm)
291.50K
Revenue Growth
+705.15%
P/S Ratio
47.37
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
13.81M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 72.07K | 25.39K | 54.41% |
| Jun 30, 2024 | 46.67K | 45.64K | 4,409.57% |
| Jun 30, 2023 | 1.04K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 45.23K | -4.77K | -9.54% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Magontec | 64.12M |
| Ragnar Metals | 6.25M |
| Critical Minerals Group | 554.16K |
| Redivium | 477.74K |
| Battery Age Minerals | 448.00K |
| Reward Minerals | 251.75K |
| Great Western Exploration | 203.48K |
| New Age Exploration | 17.34K |