European Metals Holdings Limited (ASX:EMH)
0.3300
0.00 (0.00%)
May 12, 2026, 3:50 PM AEST
European Metals Holdings Revenue
In the year 2025, European Metals Holdings had annual revenue of 394.10K AUD. European Metals Holdings had revenue of 394.10K in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -28.54%.
Revenue
394.10K
Revenue Growth
-74.35%
P/S Ratio
190.29
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
74.99M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 394.10K | - | - |
| Dec 31, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | 868.87K | -247.43K | -22.16% |
| Jun 30, 2023 | 1.12M | -39.07K | -3.38% |
| Jun 30, 2022 | 1.16M | -13.79K | -1.18% |
| Jun 30, 2021 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Legacy Iron Ore | 56.16M |
| Red Metal | 2.05M |
| Australian Vanadium | 613.00K |
| AusQuest | 548.41K |
| Toro Energy | 100.00K |
| Critica | 92.47K |
| Estrella Resources | 26.79K |
| Nordic Resources | 10.86K |