Enterprise Metals Limited (ASX:ENT)
0.0040
0.00 (0.00%)
Apr 2, 2026, 2:59 PM AEST
Enterprise Metals Revenue
Enterprise Metals had revenue of 10.46K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, down -83.95% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Enterprise Metals had annual revenue of 10.46K, down -83.95%.
Revenue
10.46K
Revenue Growth
-83.95%
P/S Ratio
613.80
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
6.42M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 10.46K | -54.72K | -83.95% |
| Jun 30, 2024 | 65.18K | - | - |
| Jun 30, 2023 | - | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Kuniko | 114.69K |
| Mantle Minerals | 110.14K |
| Clara Resources Australia | 84.53K |
| Australian Silica Quartz Group | 52.01K |
| Kingsland Minerals | 26.21K |
| Renegade Exploration | 719.00 |
| Magnetite Mines | 301.00 |
| Golden Dragon Mining | -2.70K |