Flagship Minerals Limited (ASX:FLG)
0.2850
+0.0200 (7.55%)
May 14, 2026, 4:10 PM AEST
Flagship Minerals Revenue
In the year 2025, Flagship Minerals had annual revenue of $14.82K USD, down -47.85%. Flagship Minerals had revenue of $7.62K in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -43.81%.
Revenue
$14.82K
Revenue Growth
-47.85%
P/S Ratio
3,854.21
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
85.61M AUD
Revenue Chart
* This company reports financials in USD.
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 14.82K | -13.59K | -47.85% |
| Dec 31, 2024 | 28.41K | 7.84K | 38.13% |
| Dec 31, 2023 | 20.57K | - | - |
| Dec 31, 2022 | - | - | - |
| Dec 31, 2021 | - | - | - |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Lunnon Metals | 197.02K |
| Diatreme Resources | 185.33K |
| Caprice Resources | 96.90K |
| Estrella Resources | 26.79K |
| VHM Limited | 5.00K |
| NH3 Clean Energy | 100.00 |
| Sunstone Metals | -19.04K |
| Rumble Resources | -88.92K |