GreenTech Metals Limited (ASX:GRE)
0.0780
+0.0020 (2.63%)
Apr 2, 2026, 3:58 PM AEST
GreenTech Metals Revenue
GreenTech Metals had revenue of 363.00 AUD in the half year ending December 31, 2025. This brings the company's revenue in the last twelve months to 2.02K. In the fiscal year ending June 30, 2025, GreenTech Metals had annual revenue of 1,000.00.
Revenue (ttm)
2.02K
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
10,615.38
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
21.41M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 1,000.00 | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 68.11K | - | - |
| Jun 30, 2022 | - | - | - |
| Jun 30, 2021 | 92.00 | - | - |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Tasman Resources | 21.13M |
| WA Kaolin | 8.80M |
| Xenora Minerals | 171.60K |
| Hawsons Iron | 167.48K |
| Somerset Minerals | 141.50K |
| Pivotal Metals | 115.30K |
| Leeuwin Metals | 30.48K |
| Cassius Mining | 1.42K |