Helix Resources Limited (ASX:HLX)
0.0010
0.00 (0.00%)
Apr 2, 2026, 11:52 AM AEST
Helix Resources Revenue
Helix Resources had revenue of 14.24K AUD in the half year ending December 31, 2025, a decrease of -82.88%. This brings the company's revenue in the last twelve months to 35.95K, down -62.73% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Helix Resources had annual revenue of 62.32K, down -55.18%.
Revenue (ttm)
35.95K
Revenue Growth
-62.73%
P/S Ratio
148.71
Revenue / Employee
11.98K
Employees
3
Market Cap
5.35M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 62.32K | -76.71K | -55.18% |
| Jun 30, 2024 | 139.03K | -153.93K | -52.54% |
| Jun 30, 2023 | 292.96K | 222.19K | 313.98% |
| Jun 30, 2022 | 70.77K | -130.57K | -64.85% |
| Jun 30, 2021 | 201.34K | 57.42K | 39.90% |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Sabre Resources | 39.76K |
| Pinnacle Minerals | 24.42K |
| Accelerate Resources | 17.79K |
| Burley Minerals | 10.10K |
| Oakajee Corporation | 8.25K |
| Miramar Resources | 649.00 |
| ActivEX | -4.15K |
| Barys Resources | -8.15K |