Indiana Resources Limited (ASX:IDA)
0.0270
-0.0010 (-3.57%)
May 26, 2026, 3:54 PM AEST
Indiana Resources Revenue
Indiana Resources had revenue of -91.48M AUD in the twelve months ending December 31, 2025.
Revenue (ttm)
-91.48M
Revenue Growth
n/a
P/S Ratio
-0.19
Revenue / Employee
-5.72M
Employees
16
Market Cap
17.39M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | - | - | - |
| Jun 30, 2024 | - | - | - |
| Jun 30, 2023 | 6.00K | 4.00K | 200.00% |
| Jun 30, 2022 | 2.00K | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Burgundy Diamond Mines | 279.20M |
| Lode Resources | 6.78M |
| Talisman Mining | 6.15M |
| Great Southern Mining | 2.43M |
| Platina Resources | 578.55K |
| Future Metals NL | 264.87K |
| Godolphin Resources | 115.04K |
| Taruga Minerals | 20.46K |
Indiana Resources News
- 26 days ago - Indiana Resources Earnings release: Q3 2026 - Filings
- 26 days ago - Indiana Resources Earnings release: Q3 2026 - Filings
- 4 months ago - Indiana Resources Earnings release: Q2 2026 - Filings
- 4 months ago - Indiana Resources Earnings release: Q2 2026 - Filings
- 7 months ago - Indiana Resources Earnings release: Q1 2026 - Filings
- 7 months ago - Indiana Resources Earnings release: Q1 2026 - Filings
- 8 months ago - Indiana Resources Annual report: H2 2025 - Filings
- 8 months ago - Indiana Resources Annual report: H2 2025 - Filings