Koonenberry Gold Limited (ASX:KNB)
0.0260
-0.0010 (-3.70%)
May 27, 2026, 3:38 PM AEST
Koonenberry Gold Revenue
Koonenberry Gold had revenue of 121.01K AUD in the twelve months ending December 31, 2025, up 214.21% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Koonenberry Gold had annual revenue of 123.74K with 245.79% growth.
Revenue (ttm)
121.01K
Revenue Growth
+214.21%
P/S Ratio
220.76
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
26.71M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 123.74K | 87.95K | 245.79% |
| Jun 30, 2024 | 35.78K | -34.19K | -48.86% |
| Jun 30, 2023 | 69.97K | 52.08K | 291.00% |
| Jun 30, 2022 | 17.90K | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
| Jun 30, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Jun 30, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Iondrive | 1.38M |
| Hawthorn Resources | 607.47K |
| First Au | 501.42K |
| Antilles Gold | 281.46K |
| Arika Resources | 85.98K |
| Latitude 66 | 85.68K |
| Zuleika Gold | 71.22K |
| OzAurum Resources | 2.57K |