Antilles Gold Limited (ASX:AAU)
0.0110
+0.0005 (4.76%)
May 27, 2026, 4:10 PM AEST
Antilles Gold Revenue
In the year 2025, Antilles Gold had annual revenue of $187.74K USD with 1,934.71% growth. Antilles Gold had revenue of $129.26K in the half year ending December 31, 2025.
Revenue
$187.74K
Revenue Growth
+1,934.71%
P/S Ratio
128.14
Revenue / Employee
$1.03K
Employees
183
Market Cap
36.07M AUD
Revenue Chart
* This company reports financials in USD.
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Dec 31, 2025 | 187.74K | 178.52K | 1,934.71% |
| Dec 31, 2024 | 9.23K | - | - |
| Dec 31, 2023 | - | - | - |
| Dec 31, 2022 | 6.90K | 6.38K | 1,232.24% |
| Dec 31, 2021 | 518.00 | -5.47M | -99.99% |
| Dec 31, 2020 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2019 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2018 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2017 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
| Dec 31, 2016 | Upgrade Pro | Upgrade Pro | Upgrade Pro |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| White Cliff Minerals | 2.62M |
| GoldArc Resources | 1.46M |
| Vertex Minerals | 1.45M |
| Hawthorn Resources | 607.47K |
| Arika Resources | 85.98K |
| Zuleika Gold | 71.22K |
| Nexus Minerals | 25.27K |
| Mindax | 9.39K |