Mamba Exploration Limited (ASX:M24)
0.0190
0.00 (0.00%)
Apr 1, 2026, 10:52 AM AEST
Mamba Exploration Revenue
Mamba Exploration had revenue of 24.60K AUD in the half year ending December 31, 2025, with 76.65% growth. This brings the company's revenue in the last twelve months to 50.62K, down -39.42% year-over-year. In the fiscal year ending June 30, 2025, Mamba Exploration had annual revenue of 68.40K with 24.11% growth.
Revenue (ttm)
50.62K
Revenue Growth
-39.42%
P/S Ratio
127.31
Revenue / Employee
n/a
Employees
n/a
Market Cap
6.44M
Revenue Chart
Revenue History
| Fiscal Year End | Revenue | Change | Growth |
|---|---|---|---|
| Jun 30, 2025 | 68.40K | 13.29K | 24.11% |
| Jun 30, 2024 | 55.11K | 17.88K | 48.03% |
| Jun 30, 2023 | 37.23K | 20.20K | 118.61% |
| Jun 30, 2022 | 17.03K | - | - |
| Jun 30, 2021 | - | - | - |
Revenue Definition
Revenue, also called sales, is the amount of money a company receives from its business activities, such as sales of products or services. Revenue does not take any expenses into account and is therefore different from profits.
Full DefinitionRelated Stocks
| Company Name | Revenue |
|---|---|
| Freehill Mining | 1.73M |
| Dart Mining NL | 443.88K |
| Austin Metals | 185.23K |
| Genesis Resources | 36.41K |
| Accelerate Resources | 17.79K |
| Burley Minerals | 10.10K |
| Yari Minerals | 9.92K |
| Tempest Minerals | 6.33K |